Chladné večery nám začínají připomínat, že konec léta se blíží a vystřídá ho studený podzim a mrazivá zima. Rádi se tak vrátíme ke kamnům a krbům, musíme v nich však mít čím topit.
Plameny dělají atmosféru
Nemusíme hned myslet na zimu, i v letním večeru nás může zahřát posezení u krbu. Stačí lehké ochlazení s deštěm, kdy přijdeme domů prochladlí a zmoklí a ještě rádi si sedneme s horkým čajem ke kamnům, i když je srpen. Přesto však využíváme krby a kamna spíše v zimní sezóně,ke které tak nějak patří a vytváří nám doma útulnou atmosféru a pomáhají s vytápěním. Jediné, co nám může kazit radost, je potřeba neustálého přikládání. Suché dřevo shoří velmi rychle a mokré zase nechce hořet vůbec, navíc je velmi neekonomické. Mokré dřevo hoří velmi špatně, zanáší kouřovod a hodně kouří, protože se z něj odpařuje voda. Ideální jsou dřevěné brikety, které mají vysokou výhřevnost a dlouhou výdrž, takže vám dopřejí teplo a pohodlí bez neustálého přikládání.
I v noci bez práce
Dřevěné brikety se vyrábí lisováním čerstvých pilin z tvrdých dřevin bez jakéhokoli použití lepidel, pojiv nebo jiných chemických přísad. Suché piliny se pod vysokým tlakem lisují do požadovaného tvaru a díky tomu se dřevní brikety vyznačují velmi nízkou vlhkostí a zároveň vysokou výhřevností. Pro dlouhodobé udržování teploty jsou pak skvělým řešením kůrové noční brikety, které jsou lisované z čištěné kůry s minimálním podílem dřeva. Tento typ zpracování pak zajistí dobu hoření 10 až 16 hodin a proto jsou skvělé k použití přes noc, abyste mohli nerušeně spát a nestarat se o přikládání.
Velkou výhodou briket je i jejich dobrá skladovatelnost a v porovnání s řezaným dřevem i minimální nárok na prostor. Především ale budete moci věnovat svůj čas tomu, co vás baví, a ne neustálému hlídání kamen a přikládání.