Blíží se nám doba firemních večírků a plesů. Kdo z nás by si to nechtěl užít aspoň s kapkou alkoholu. Mnoho lidí se však na večírky dopravuje vlastním autem. Ale nesmíme zapomínat na to, že řízení automobilu pod vlivem může být velmi nebezpečné.
Několik důležitých faktů
Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování lidských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění.
Do alkoholové pasti se zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po požití alkoholu. Stejně zrádný je i tzv. zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce.
Řízení vozidla pod vlivem alkoholu, kdy prokázané množství nepřesáhne 0,3 promile, není trestáno žádným bodovým hodnocením, jelikož se nejedná o spáchání trestného činu, ale o přestupek.
Jak se vybavit?
Na cesty za zábavou si vždy přibalme kvalitní alkohol tester jako je například Orava FIT-209, který je kompaktní, spolehlivý a elegantně vypadající alkohol tester a můžeme jej nosit pohodlně i na klíčích či ho můžeme mít schován v palubní desce. Díky nástavci je hygienický i přesný a pomůže nám jednoduše a rychle zjistit, jestli si můžeme usednout za volant či raději na místo spolujezdce.
Detektor alkohol testeru je vybaven různými funkcemi, jejichž souhrn nám umožní získat na LCD displeji zřetelnou a graficky názornou informaci o přítomnosti a úrovni alkoholu v našem dechu. Přístroj se při nečinnosti sám automaticky vypne.
Pořídit jej můžete i jako praktický vánoční dárek pro každého řidiče, nikdy nevíte, kdy a komu se může tento pomocník a rádce hodit.