Šumějící moře si většina z nás bude muset letos zřejmě odpustit. Proč byste si ale závan Středomoří nemohli dovolit u vás na terase? Poradíme, jak si ji zařídit tak, abyste si připadali jako na dovolené na jihu Evropy.
V obklopení květin
Co by to bylo za středomořskou terasu bez záplavy květů v růžové, bílé či blankytně modré barvě? K typickým rostlinám, které tady potkáte na každém rohu, patří stálezelený keřík olověnec, dřevnatá liána bugenvilea, citrusovník, pomerančovník či fíkovník. Zasaďte je do přenosných nádob, abyste je po sezoně mohli umístit někam na přezimování. Krásně budou vypadat v květináčích z terakoty, která nejlépe navodí atmosféru jižních krajů, pocit tepla a slunce. Rostliny ale můžete vysázet i do starých hrnců a kastrolů, kreativitě se meze nekladou.
Důraz na detaily
Země ve Středomoří kladou velký důraz na drobné prvky, které se do terasy dají jednoduše a nenásilně zakomponovat. Skvěle fungují různé přírodní zajímavosti, které evokují, že je vyplavilo samo moře. Může se jednat třeba o kamínky, mušle nebo kousky surového dřeva. Snažte se stimulovat všechny vaše smysly, vedle zraku zapojte i čich a sluch. Uši potěší závěsné zvonkohry či vodní kaskády, nos zase bylinky v podobě rozmarýnu, jasmínu či levandule. Ty nejen omamně voní, ale navíc z vaší blízkosti odeženou komáry.
Pohodlí především
Obyvatelé Středomoří tráví na terase velké množství času, a to především odpoledne a navečer. Potřebují tady tak maximální pohodlí. To jim zajistí nejen vhodný zahradní nábytek, jako křesílka, lehátka či tolik oblíbené houpací sítě, ale i správná venkovní svítidla. Díky nim si mohou krásu teplých nocí užívat naplno. Skvěle se sem hodí bambusová nebo kovová závěsná svítidla, která lze jednoduše zavěsit třeba na pergolu. Specifickou atmosféru vykouzlí také zahradní lampy, lucerny, světelné řetězy či solární svítidla. Pak už jen stačí představit si šumění vln a idylka bude dokonalá!