Naše tělo se před dehydratací brání pocitem žízně, který nás donutí něčeho se napít. Většinou sáhneme po tom prvním, co máme po ruce a neřešíme, co to je. Přitom ne vše, co pijeme, nám svědčí a je pro nás dobré. Čemu se vyhnout a co naopak pít uprostřed léta?
Voda je přirozený nápoj
Letošní horké léto nutí ke zvýšenému pitnému režimu i ty, kteří přes rok pijí málo. Ideální je samozřejmě čistá voda, která našemu organismu nejvíce prospívá. Je lepší než slazené limonády a sirupy, které většinou obsahují velmi mnoho stabilizátorů, barviv a dalších chemických látek a navíc spoustu cukru. Máme štěstí, že v našich krajinách jsme zatím s vodou na tom dobře. To znamená, že můžeme otočit jen kohoutkem a pitná voda nám z něj teče. Často je ale cítit chlorem a nechutná dobře. Což jsou přesně ty důvody, které nás vedou k tomu, abychom sáhli po jiném nápoji. Pomoci mohou vodní filtry, které vodě zlepší její chuť a také jí zbaví škodlivých látek.
Bez nečistot i škodlivin
Vodu z kohoutku totiž používáme nejen na pití a vaření, ale třeba také na umývání nebo praní prádla. Občas nás tak naprosto pochopitelně napadne, zda je tak perfektně čistá a neobsahuje zdraví škodlivé látky. Samozřejmě k pití vhodná je, přesto nám filtry na pitnou vodu mohou pomoci k získání opravdu čisté a především chutné vody. Upravená voda má zachované přírodní minerální složení a ponechává si všechny prospěšné látky, jako je třeba vápník, hořčík nebo jód. Filtr na vodu ji však zbaví těžkých kovů, antibiotik, pesticidů, hormonů chloru a dalších škodlivých nečistot, které pro naše tělo nejsou vhodné.
Pokud nám čistá voda chutná a osvěžuje nás, dáváme jí přednost před limonádami. Skvělou chuť zajistí právě vodní filtry, abychom již svému tělu mohli dopřát pouze kvalitní a chuťově dobrou vodu a nikoli nápoje plné cukrů a chemických barviv. Nejen přes léto to náš organismus ocení.