Přijít k autu, stisknout tlačítko a otevřít sobě i spolujezdci, takové pohodlí umožňuje při odemykání a samozřejmě i zamykání auta dálkové ovládání. Když přestane fungovat, hledáme rychlé řešení pro opravu, protože už jsme si na komfort bez odemykání dveří zvykli.
Jedno tlačítko stačí
Stále ještě se setkáme v provozu s auty, které nemají centrální zamykání a každé dveře se musí jednotlivě odemknout. Nejspíš každý si vzpomene na pohyb řidiče po nasednutí, kdy se natáhl ke dveřím spolujezdce a otevřel je zevnitř. Dnes už je centrální zamykání u většiny aut naprosto běžnou součástí základní výbavy, a k odemčení všech dveří stačí použít jeden klíč od auta. Většinou je to ten, co zároveň používáme k nastartování auta. Novější vozy pak už není ani potřeba odemykat ručně, ale pomůže dálkové ovládání centrálního zamykání. Jednoduše stiskneme tlačítko na ovladači a jedním pohybem tak auto zamkneme nebo odemkneme. Je to praktické a pohodlné a většinou už si ani neumíme představit že bychom své auto odemykali jinak. Když se však ovladač nebo přímo systém zamykání porouchá, musíme se vrátit k ručnímu odemykání a co nejdříve řešit opravu.
Kam se obrátit
Dálkové ovládání bývá součástí autoklíče, a tak je ideální se obrátit na specializovanou firmu, která se zabývá jejich výrobou a opravou. Když přestane centrální zamykání fungovat, může se jednat třeba jen o slabou baterku v ovladači nebo jinou drobnou chybu, kterou však neumíme sami vyřešit. Neměli bychom se o to ani pokoušet, v plastové krytce klíčů bývají i čipy pro imobilizér a další funkce, které můžeme při neodborné manipulaci poškodit a následná oprava nebo řešení přidaných problémů se může zbytečně prodražit. Někdy může být nutné přeprogramování nebo nové nastavení, proto je lepší se obrátit na odborníky.
Dálkové ovládání je možné dodat i do aut, kde je pouze centrální zamykání, tedy musíme dávat klíč do zámku. Pohodlnější odemykání a zamykání auta je výhodou nejen v zimě nebo dešti.