Každý den je máme v ruce, bereme je s sebou kamkoli jedeme a hlídáme je jako oko v hlavě. Přesto se k nim nechováme moc jemně a tak se nám občas mohou poškodit. Co potom?
Drobná nehoda
Když si vybavíte běžný den, kolikrát vezmete do ruky klíče od auta, kolikrát je někam vhodíte a kolikrát je někde odložíte, dostanete se na docela vysoké číslo. Ani si to neuvědomujeme, protože klíče automaticky hodíme do kabelky nebo batohu a doma do misky u dveří. Ne vždy ale úplně šetrně a tak se stane, že se plastový kryt naštípne nebo ulomí. To samo o sobě nemusí ničemu vadit, ale pokud máte vystřelovací klíč, může to být problém. Poškození nám může omezit některé funkce nebo klíč nejde schovat zpátky do krytky. Samotná výměna platového krytu je snadná, je ale potřeba znát typ vozidla, jeho značku a také rok výroby. Mezi modely i téže značky se totiž mohou autoklíče lišit.
Vyhněte se problémům
Když dojde k nalomení nebo vylomení planžety z plastového krytu, musíme jednat rychle. Na nastartování vozu samotná planžeta nejspíš stačit bude, není to ale dlouhodobé řešení. Specializovaná firma nahradí samotnou planžetu i kryt a vše bude opět funkční. V plastovém krytu je totiž často ukryto i dálkové ovládání pro odemčení a zamčení vozu nebo čip s kódem pro imobilizér, který patří u novějších typů aut ke standardnímu vybavení. Bez funkčního čipu se správnými kódy není deaktivace imobilizéru možná a auto nepůjde nastartovat. Pak je lepší nechat si vyrobit nový klíč nebo opravit ten stávající u profesionálů, abychom měli jistotu, že vše co potřebujeme bude funkční. Stát u auta a nemoci ho odemknout nebo posléze nastartovat jsou zbytečné problémy, kterým se včasnou opravou můžeme vyhnout.
I drobná prasklina se postupem času může zvětšovat a poškození tak bude více viditelné. S opravou pak dlouho nečekejte, ušetříte si do budoucna peníze i starosti.