Odemknout auto na dálku, aniž bychom museli zastrčit klíč, má své výhod pro naše pohodlí i úsporu času. U většiny vozů již považujeme za standard, že mají centrální zamykání a jen těžko bychom si zvykali na původní způsob. Když se ale ovládání poškodí, nic jiného nám nezbývá. Nebo ano?
Odemykací tělocvik
Pamatujete si ještě, jak jste si odemykali svůj vůz otočením klíčem v zámku dveří u auta? Pro některé řidiče už skoro pravěk, ale stále se můžeme setkat s vozy, u kterých je takový způsob zamykání samozřejmostí. A co teprve nastupování celé rodiny, když musel řidič vykonávat téměř prostná cvičení, aby postupně zevnitř otevřel jednotlivé dveře a umožnil tak nástup. Dnes, když se vybije baterie u dálkového ovládání centrálního zamykání vozu nebo se jinak poškodí, máme možnost si na tyto doby vzpomenout. Přesto je jednodušší zařídit opravu a mít tak možnost využívat všechny funkce, které v sobě autoklíče skrývají a pomáhají nám v každodenním používání auta. Oprava dálkového ovládání je také ekonomicky výhodnější než výměna celého systému za nový.
Směr servis
S porouchaným dálkovým ovládáním nám v prodejně elektroniky moc nepomohou, zamířit musíme do specializovaných servisů. Někdy je na vině jen slabá baterka a po její výměně vše opět funguje. Někdy ale může jít o jiný problém, který potřebuje větší zásah, jako třeba přeprogramování nebo nové nastavení. Toto už doma bez profesionálního vybavení nezvládneme a není ani rozumné to zkoušet. Každý klíč se skládá z kolem 40 různých komponent a nejspíše bychom si dokázali jen to, že už je nikdy nevrátíme do původního stavu. Navíc bychom si mohli klíče od auta poškodit, nalomit nebo naprasknout krytku. Na pohled malé poškození tak může znamenat velký problém, s opravou bychom tak neměli dlouho čekat.
Dálkové ovládání je jedna z mnoha věcí, která nám ulehčuje život a až tak úplně ho nebereme na vědomí. Když ale přestane fungovat, rychle hledáme způsob, jak opět vše zprovoznit.