Už od malička se ženy chtějí cítit princeznami, milovanými a obdivovanými. Někdy se tento sen změní v realitu, když nás muž požádá o ruku.
Velký den
Romantické žádosti o ruku jako z filmu mají své kouzlo a samozřejmě by něco podobného chtěla prožít každá žena. I když i zde se představy různí a zatímco jedna by dala přednost luxusní restauraci, druhá si tento okamžik raději vychutná v ústraní v přírodě. Bez ohledu na místo a atmosféru ale u žádosti o ruku nesmí chybět zásnubní prsten. Tradice darování prstenu na důkaz lásky, respektu i vstupu do opravdového závazku je stará přes 500 let a přetrvala dodnes. Ženy se rády pochlubí prstýnkem k zásnubám kamarádkám i kolegyním a tak je prsten naprosto nezbytnou součástí zásnub.
Nesmrtelné spojení
Nic není více klasického a zároveň elegantního než spojení kovu a briliantů. I proto je tato kombinace u zásnubních prstenů nejoblíbenější. Jasným vítězem je diamant, populární jsou ale i přírodní kameny jako je safír, akvamarín nebo rubín. Materiál kovu by pak měl odpovídat ostatním šperkům, které budoucí majitelka ráda nosí a ladit s nimi, nejčastěji se používá zlato nebo platina. Pokud uvažujeme o tom, že si necháme vyrobit šperky na zakázku, je vhodné se poradit s odborníky. Ruční výroba bude vždy tou nejvíce ceněnou a jinak tomu není ani u zásnubních prstenů. V neposlední řadě bychom měli mít třeba i představu, jak budou vypadat snubní prsteny a řešit třeba i možnost, že žena bude chtít nosit oba zároveň. Ideální je tak vybrat kombinaci, kterou pak využijeme i pro snubní prsten. Nejlepší by samozřejmě bylo mít možnost se poradit přímo se ženou, pro kterou je prsten určen, tím by se ale zkazilo překvapení. Proto je dobré ještě před výběrem prstenu znát šperky, které žena nosí, a mít tak jasno, zda preferuje spíše žluté zlato nebo třeba právě platinu.
A ještě malý tip na závěr. Velikost je důležitá. A tak je nejlepší mít tajně půjčený nebo alespoň obkreslený prstýnek, podle kterého se pak snáze vybere ta správná velikost.