Rádi zkoušíte nové věci a nebojíte se výzev? Pak je koupě boxovacího pytle trefou do černého. Boxovací pytle opravdu nemají doma jen profesionální boxeři, kteří se tímto sportem živí. Popravdě jich v domácnostech mají více začátečníky a amatéři, kteří zkrátka jen potřebují čas od času upustit páru a zlepšit si taktéž fyzickou kondici. V následujících řádcích si proto povíme, jak boxovací pytel vybrat.
Velikostní a hmotnostní parametry
Délka boxovacích pytlů se standartně pohybuje v rozpětí od 80 do 120 cm v závislosti na výšce vás samotných. Co se hmotnosti týče, tak zde záleží na umístění boxovacího pytle. Kupříkladu bude-li umístěn někde v pokoji, zvolte spíše středně těžký pytel s hmotností od 30 do 50 kg. Těžší pytle jsou poté koncipovaný hlavně pro profesionální využití do sportovních hal a jiných podobných zařízení.
Typy boxovacích pytlů
Boxovací pytle rozlišujeme zpravidla na základě výplně do třech kategorií. První připadá začátečníkům a jedná se o plnící. Náplň si volíte podle své aktuálně úrovně, z čehož pramení velká výhoda, jelikož si sami můžete určit, jak moc ho naplníte. Druhým typem je pytel předem vyplněný, do jehož výplně nemůžete nijak zasahovat, hodí se spíše pro zkušenější jedince. Poslední kategorií jsou pytle nevyplněné, které si vyplníte čistě na základě vlastního uvážení – hodí se spíše pro již zkušené boxery.
Materiál
Jak už to bývá v mnoha nepřímých srovnání, za nejkvalitnější materiál se považuje kůže, s čímž se nicméně váže také vyšší cena. Za vhodné alternativy doporučujeme zejména vinyl, textilní plátno, plawil nebo taktéž umělou kůži.
V domácích podmínkách lze opravdu cvičit na nejrůznějších k tomu určených zařízení, kterými mohou být kromě boxovacího pytle také hrazdy, činky, žebřiny nebo posilovací lavice.