Nejen sportování, výlety do přírody a spirituální metody slouží k uvolnění a relaxaci. Masáže patří mezi hlavní regulátory stresu a mají blahodárné účinky na zlepšení stavu páteře a celkově na zádový systém. Slouží i jako spolehlivá zdravotní prevence proti nejrůznějším chorobám a chronickým onemocněním. Způsobů, jak provádět masáž, je celá řada. Pokud vám nesedla jedna, nezoufejte, druhá už může být zcela o něčem jiném. V čem konkrétně jsou tedy tak dobré?
Z hlediska historie
Pozitivní účinky masáží znali již staří Egypťané či východní kultury v Číně a Indii, kde existovaly školy vyučující „umění masáže“ jako prevenci před některými problémy a nemocemi. Popularitě se masáže těšily také v antickém Řecku a Římě i na dálném východě.
Přínosy masáže
Správně provedenou masáží můžete zlepšit stav vaší páteře, odbourat stres či dokonce zhubnout. Masáže obecně podporují lymfatický systém a detoxikují tělo, pomáhají se špatným držením těla, uvolňují svalové křeče a jiné bolesti, prokrvují tělo a zmírňují celulitidu, otoky a vrásky.
V závislosti na druhu masáže se pak její prospěšné účinky mohou lišit.
Druhy masáží
Druhů masáží je celá řada, mezi ty nejčastější patří masáž klasická, sportovní a relaxační. Klasická masáž je zaměřená na regeneraci svalů a uvolnění napětí převážně v oblasti zad, šíje a nohou. Masáž sportovní je vhodná pro aktivní a rekreační sportovce, kteří mají více namáhané svaly. Provádí se cílenými hmaty a tepacími úkony, kterými se svaly prohřejí a nabudí. Relaxační masáž je pak vhodná pro všechny, kteří jsou vystaveni častému napětí a stresu. Používá speciální prostředky, léčivé látky, jemné doteky, relaxační hudbu a příjemné prostředí pro pocit psychického uvolnění a odpočinku.
Mezi další druhy masáží se dále řadí lymfodrenážní, ajurvédská, thajská, tantrická a mnohé další.
Masáže nejsou vyhrazené pouze pro určitou skupinu či věkovou kategorii lidí, prospívají totiž úplně všem. Pokud tedy ještě nejste pravidelným návštěvníkem masážních studií, určitě tuto možnost zvažte a masáž vyzkoušejte.