Od narození dítěte řešíme vše, aby bylo co nejzdravější, nejspokojenější a aby mělo vše potřebné pro správný vývoj. Není nic překvapivého, že páteř hraje v tělesném vývoji podstatnou roli. Neměli bychom péči o ní teda opomíjet. Vedle správné matrace dbejte i na volbu správného batohu. Se školní taškou na zádech děti tráví velkou část dne a pomůcek, učebnic a sešitů v nich každý den nosí opravdu hodně.
Lehké vybavení
Sešity, učebnice, boxy, penály, láhev s pitím, svačinka – to všechno se musí do školního batohu vejít. A že se jedná o pořádný náklad, obzvlášť když k tomu připočteme ještě váhu samotné tašky. Ulehčit vašemu potomkovi můžete třeba tím, že pořídíte lehčí školní pomůcky, jako jsou plastové desky či jednopatrová pouzdra. Pár gramů můžete ušetřit i na pití, dejte do lahve jen sirup a dítko si vodu načepuje až ve třídě. Pokud je to možné, mělo by si podstatnou část výbavy ponechávat ve škole – třeba oblečení na tělocvik nebo kufřík s výtvarnými pomůckami.
Nejen tvar batohu má vliv – školní pomůcky je potřeba i správně „sbalit“
Vliv na správné držení těla má i rozmístění položek v tašce. Těžší předměty, jako jsou učebnice a desky by měly být co nejblíže zádům a váha by měla být co nejvíce rovnoměrně rozložena. Využijte všechny kapsy dětského školního batohu, použijte je pro lehké věci, jako je svačinka, nějaká malá hračka či třeba telefon.
Každé deko navíc…
Jako rodiče byste měli mít pod kontrolou obsah batohu vaší ratolesti. Mnohdy totiž můžete být docela překvapeni, jaké „poklady“ dítko přenáší ze školy domů a zpět. Může jít o hračky či několik dní staré svačiny. Čímž se dostáváme i k dalšímu užitečnému bodu. Aby dítě nenosilo zbytečně těžký a nesourodý náklad ve svém batohu, pořiďte na přezůvky či vybavení na tělocvik sportovní pytel. Ideální je vybrat takový, který lze k batohu upevnit na třech bodech, pro zajištění stability. Díky možnosti připevnění k batohu zajistíte svému potomkovi i větší bezpečnost co se týče případných pádů.
Věnujte se tedy zdraví svého dítěte se vším všudy.